שילוב עוצמתי

כיצד טיפול בעיסוי יכול לעזור למקסם את השיקום שלך? אחוז גדול מהאנשים המשתמשים במערכת הבריאות הם אנשים שעוברים שיקום כלשהו. שיקום זה עשוי להיות קשור להתאוששות מהניתוח, לרפא מתאונה, להתמודד עם מצב מולד או להתאושש מפציעה אתלטית.

shutterstock_300602654.jpg
דרך shutterstock.com

למרות הגורם לבעיה, התרופה זהה – עבודה עם מטפל פיזי או בעיסוק כדי לשפר כוח, להגביר תנועה, להפחית כאב וללמוד מחדש מיומנויות כך שהם עשוי לחזור לחיים נורמליים. זוהי פונקציה חשובה וחזקה מאוד של מערכת הבריאות וכל דבר שניתן לעשות כדי להגדיל את יעילות התהליך יועיל לכל הצדדים המעורבים. שיטה אחת היעילה ביותר לשיפור השיקום היא עיסוי טיפולי.

זוהי הצורה העתיקה ביותר בתחום הבריאות והיא אחת השיטות הטבעיות, האינסטינקטיביות והתקנתיות. למעשה, אבי הרפואה המודרנית, היפוקרטס, אמר שצריך להכשיר רופא בעיסוי. לעיסוי יש קשר מיוחד במיוחד עם פיזיותרפיה. לפיזיותרפיסט שבדי בשם פר הנריק לינג הוצגה שיטת ריפוי מעשית על בסיס שיטת הריפוי הסינית לטוניה. לינג הבחין כי ביצוע התרגילים והידיים בעבודה עזרו לו להישאר בריא ולכן המשיך להתאמן. לינג הוקסם משיטה זו ובסופו של דבר שילב אותה עם התעמלות (יותר כמו קליסטניקה) והיא נודעה בשם התעמלות רפואית. בסופו של דבר מערכת התרגילים והטיפול בה התפתחה לפיזיותרפיה המודרנית. טכניקות הידיים שפותחו על ידי לינג נודעו כמערכת התנועה השוודית וכיום מכונה יותר עיסוי שוודי.

A Powerful Combination ebook and infographic download

היתרונות של העיסוי הם רבים ומשפיעים על כל מערכת בגוף. שילוב של אופניות זו עם פיזיותרפיה מאפשר לשלב את כל הגוף בטיפול. אז איפה הטיפול בעיסוי נכנס לתפאורת השיקום? התשובה הקלה נמצאת בכל מקום. השאלה המאתגרת יותר היא איזה סוג עיסוי צריך להיעשות בשלבי השיקום השונים. החדשות הטובות הן שניתן ליישם עיסוי בכל עת בכל תהליך השיקום. תלוי במה נראה המטופל, ניתן להתאים את הטיפול בעיסוי כך שיענה על צרכיו. אם המטופל מתאושש מניתוח או במצב אקוטי, ראשית, ניתן ליישם טכניקות קלות כמו ניקוז לימפה או שפכים שטחיים כדי לעזור בנפיחות או בכאבים. ככל שהם מתקדמים בריפוים, ניתן להשתמש בטכניקות כמו חיכוך כדי למזער היווצרות יתר של רקמות צלקת. לאחר שהמטופל נכנס לחלק האימוני בשיקום שלו, נעשה שימוש בטכניקות עמוקות יותר בכדי להסיר כל מגבלה שרויה ושרירית ל-

25SAMPLE-RYAN_HOYME.jpg
דרך ryanhoyme.com

משפרים את יעילות התרגילים. זהו זמן מועיל מאוד לשימוש בעיסוי, מכיוון שכאשר שריר נכנס ללחץ מפציעה או שעובד יתר על המידה מכיוון שיש חוסר איזון בכוח, הוא יכול לפתח משהו שנקרא נקודת טריגר. “קשרים” אלה בשריר יכולים לגרום לכאב, להגביל את התנועה ואף להפחית את יכולתו של השריר לייצר כוח בזמן התכווצות. אמנם ישנן דרכים רבות להקל על הנקודות הללו, אך שימוש בטכניקות לטיפול בעיסוי הוא דרך נהדרת ולא פולשנית לטפל באזורים אלה של חוסר תפקוד בשריר. זה רק הגיוני להבטיח כי השרירים משיגים את התוצאות המרביות מהתרגילים הנעשים. הסרת נקודות ההדק מאפשרת לשריר להתכווץ בכוחו המרבי ומשפר את היעילות של עליות הכוח. אזור נוסף המושפע מנוכחות נקודות ההדק הוא טווח דפוסי תנועה ותנועה. על ידי התייחסות לנקודות בשרירים הנמתחים, ניתן להשיג את כמות הרווחים המרבית ולהחזיר דפוס תנועה רגיל לאזור.

אנשים רבים חוו את הכאב שיכול להיווצר בתהליך השיקום. אמנם לעיתים קרובות כאב זה נחוץ בכדי להשיג את יעדי הטיפול, אך אנשים רבים ימנעו מהתרגילים שלהם בגלל אי ​​הנוחות שהם גורמים. טיפול בעיסוי יכול להיות כלי אדיר בגלל יכולתו להפחית את הכאב והכאב הנלווים לתרגילים החשובים. עיסוי מפחית את הכאב על ידי שחרור אנדורפינים, משככי הכאבים הטבעיים בגוף ועל ידי עזרה בסילוק הדלקת באזור תוך הבאת דם טרי וחומרים מזינים כדי להאיץ את תהליך הריפוי.

אז עכשיו כשאנחנו מוכנים לשלב טיפולי עיסוי בגמילה שלנו, איך אנו מוצאים את המטפל הנכון? הדבר החשוב ביותר שיש לחפש בבחירת מטפל בעיסוי שיעזור בהחלמתך הוא לוודא שהם בקיאים במצבך. כל סיטואציה שונה וייתכנו שינויים שצריכים להיעשות או התוויות נגד שאולי יש לקחת בחשבון כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר. לכל המטפלים יש ידע כללי על הגוף אך עדיין יש מגוון רב בכל הקשור לטכניקות אישיות. בחר מטפל שעבר הכשרה נוספת בעבודה שיקומית, או שהגיע מבית ספר המלמד על ההיבטים של פגיעות ומצבים שונים שעלולים להיראות במסגרת שיקום. לעתים קרובות, המטפל הפיזי או העיסוק שלך יכול להוות משאב עבורך. אל תפחד לראיין את המטפל בעיסוי שלך בכדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר. שאל שאלות כמו “כמה זמן אתה מתאמן?” ו- “האם היה לך ניסיון עם מצב זה בעבר?” ככל שתהיה פרואקטיבית ומושכלת יותר, כך התוצאה תהיה טובה יותר.

shutterstock_140964979.jpg
דרך shutterstock.com

משוב של מטופלים שהפיקו תועלת מהטמעה של טיפול בעיסוי אומרים שזה עזר להם לעבור את התהליך ביתר קלות. הם מרגישים שזה צמצם את זמן ההחלמה שלהם ושברגע שהשיקום שלהם הסתיים, זה עזר להם למנוע מהבעיה להופיע שוב.

אז מה תפקיד הטיפול בעיסוי לאחר סיום השיקום? פעמים רבות, תפקוד לקוי בשרירים וברקמות החיבור בגוף כגון מגבלות בתנועה, תנוחה לא נכונה ופגיעות ישנות תרמו להתמוטטות המערכת. העיסוי יכול להמשיך ולתקן את חוסר האיזון ברקמות הרכות של הגוף ולמנוע את חזרתם. יש לראות בטיפול בעיסוי כשיטה חשובה מאוד לטיפול מונע. שמירת הגוף בניידות וחפה מגבלות תסייע במניעת הכאבים והכאבים הקטנים להפוך למשהו יותר מעורב. אנלוגיה שמתבצעת לעתים קרובות היא ששינוי השמן במכוניתך באופן קבוע, מסייע במניעת התפרקות המנוע. קבלת עיסוי קבוע תעזור לשמור על תפקוד מיטבי של גופך, להגדיל את יעילות השיקום שלך ולשפר את האיכות הכוללת או את חייך.

A Powerful Combination ebook and infographic download

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email