5 שאלות נפוצות בנושא טיפול בסרטן וטיפול באונקולוגיה

ההתקדמות הייתה בתחומי מחקר סרטן וחדשות. אף על פי שיש מספיק ראיות מחקריות שמצביעות על עיסוי כתועלת משמעותית עבור אנשים החיים בסרטן, ישנם עדיין מיתוסים, שאלות ומסתורין סביב טיפולי עיסוי לאנשים הנגועים בסרטן.

 

 

 

shutterstock_381207223.jpg דרך shutterstock.com

לפני שנגיע לשאלות הנפוצות ביותר בנושא עיסוי אונקולוגי, בואו לשמוע ציטוטים אמיתיים מאנשים שנפגעו מסרטן המהללים את היתרונות של עיסוי:

 

“זה כמו חופשה מסרטן.”

 

“זה המקום שלי להיות בשליטה ולעשות משהו למען עצמי.”

 

“אני נתקף ברגשות המדהימים ביותר של קבלה ושלווה.”

 

 

1. מהו “עיסוי אונקולוגי”?

 

כמו בכל מפגש עיסוי טוב, עיסוי אונקולוגי נראה שונה עבור כל אדם. עיסוי אונקולוגי הוא עיסוי ספציפי ללקוח ומותאם אישית המיועד לענות על הצרכים הייחודיים והמשתנים של מישהו בטיפול בסרטן או עם היסטוריה של טיפול בסרטן. תוכנית עיסוי בטוחה נסובה בדרך כלל סביב תופעות הלוואי (הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך) של כימותרפיה, הקרנות וניתוחים.

 

Request Phone Consultation

 

ניתן לספק עיסוי אונקולוגי רק על ידי מטפל בעיסוי שקיבל הכשרה בפרטי הסרטן וטיפול בסרטן. אימון זה עוסק יותר בסרטן ופחות על עיסוי. כאשר אתה מקבל עיסוי אונקולוגי , אתה מקבל טכניקות עיסוי מסורתיות ומבוססות אשר הותאמו כדי לחשב למצבך הבריאותי הייחודי.

 

2. האם העיסוי מפיץ סרטן?

 

התשובה הפשוטה היא לא. במשך שנים הפחד שמסאז ‘עלול להפיץ סרטן מנע ממטפלים לעבוד עם לקוחות עם סרטן וסרטן.

 

“יש להימנע מעיסוי של אתר גידול מוצק, אך יש לאדם יותר מאשר אתר גידול,” על פי מומחה העיסוי האונקולוגי טרייסי וולטון באתר האינטרנט שלה .

 

זהו אחד מכמה מיתוסי עיסוי ישנים וזה הולך כך:

 

נאמר שאם היה לעסות מעל גידול, התאים יכולים להתנתק ולהפיץ אותם לאזורים אחרים בגוף דרך זרם הדם. לא. זה לא קורה ככה.

 

ראשית, מטפל מיומן כראוי לא יעסה ישירות באתר גידול. יתר על כן, סוג הלחץ שמשתמש בעיסוי דומה לזה של לחץ המים במקלחת, ולא סביר שהוא גורם לפיזור התאים.

 HandsFree_1080-176263-edited.jpg

שנית, גם היה נהוג לחשוב כי על ידי העלאת עיסוי במחזור כללי מקדם גרורות מאז תאי הגידול עוברים בתעלות דם ולימפה. אנו מבינים כעת כי פעילות גופנית סדירה ותנועה יומית רגילה מעלים את זרימת הדם הרבה יותר משעה. מכיוון שבדרך כלל מעודדים פעילות גופנית בקרב אנשים עם סרטן, אין שום סיבה להרתיע מעיסוי או סוג של מגע מיומן. מחקרים רפואיים מגבים זאת עם ראיות, כאשר החוקרים והמטופלים מדווחים על יתרונות רבים של טיפול עיסוי אונקולוגי.

 

3. האם העיסוי בטוח לאנשים החיים עם סרטן?

 

כן! האגודה לעיסוי אונקולוגי וחברת הסרטן האמריקאית מציינים זאת במונחים מאוד ברורים. מטפל בעיסוי אונקולוגי מיומן כראוי יכול לספק עיסוי בטוח ויעיל לכל אדם בכל שלב במסע הסרטן שלו: במהלך הטיפול ואחריו, בהפוגה, בריפוי או בסוף החיים. עיסוי אונקולוגי הוא טיפול משלים (לא נועד להחליף טיפול רפואי קונבנציונאלי, אלא לעבוד לצד זה) ויש לו יתרונות רבים.

 

מהם היתרונות? להלן רק כמה שהוזכרו על ידי American Cancer Society :

 

 • הפחית לחץ וחרדה
 •  

 • הרגיע שרירים ושיפור תחושת הרווחה והרגיעה
 •  

 • הקלה על נוקשות, הפחתת כאבי כאבי ראש וכאבי גב
 •  

 • הגברת הניידות
 •  

 • שיקום שרירים פצועים
 •  

 • הגדל את ייצור האנדורפינים של הגוף לשיפור מצב הרוח
 •  

4. האם אני צריך אישור של רופא כדי להמשיך בעיסוי?

 

חולה הסובל מסרטן צריך תמיד להתייעץ עם רופא / ה שלו כאשר שוקל עיסוי אונקולוגי, אך יש צעד שני למצוא את המעסה המתאים. רק בגלל שרופא נתן אישור אין פירושו שעוסק בעיסוי כללי מתאים לתפקיד. טיפול בעיסוי מתורגל בדרכים רבות ושונות על ידי מטפלים עם רמות אימונים רבות ושונות.

 

לורן קטס מנסח זאת כך על מאמר שכותרתו הוראות הרופא: קבלת אישור לטיפול בעיסוי : “כאשר רופא מספק לחולה ‘אישור’ כתוב בכתב לקבל עיסוי, זה פשוט זה; אישור לקבל עיסוי. כל עיסוי . ברוב המקרים זו אינה רשימת תבליטים של שלל הדאגות שההכשרה והניסיון שלנו כמעסים אומרים לנו שאנחנו צריכים לקחת בחשבון. ”

 

מספר גדל והולך של רופאים מברכים על טיפול בעיסוי עבור מטופליהם, וטוב שכך, אך אין זה מציאותי לצפות מהם להיות מודעים לכל הווריאציות. האחריות מוטלת על המטפל לתרגל אתית ובתוך הכשרתו וניסיונו. מה שמוביל אותנו לשאלה האחרונה.

 

019008-00335P Koni Sims Massage Therapist-09_15_2016.jpg 5. האם חשוב לעיסוי שלי לקבל הכשרה מיוחדת לעיסוי אונקולוגי?

 

אפילו בהוראת רופא עדיף שהלקוח יפתח מטפל בעיסוי אונקולוגי מיומן שיכיר את השאלות המתאימות לשאול לבצע התאמות בטוחות לעיסוי ואשר לרוב יכלול את הרופא בטיפול בעיסוי. תכנן שיחה במידת הצורך.

 

יותר ויותר מתקנים המציעים עיסוי אונקולוגי דורשים מהמטפלים הדרכה מתקדמת בתחום זה. הם עשויים לדרוש הכשרה מסוימת, או מספר שעות מסוים או ניסיון קליני.

 

יתרון של אימוני עיסוי אונקולוגי הוא הסיכוי לבלות זמן ברשת עם אנשי מקצוע אחרים בעלי דעות דומות. טרייסי וולטון ושות ‘מציעה הכשרה להתמחות זו ומציינת באתר האינטרנט שלהם: “מטפלים שבוחרים בעיסוי אונקולוגי מהווים קבוצה מתאמנת, נלהבת ומהורהרת במיוחד, וזה סיכוי נדיר לבלות ימי אימונים בחברה כזו. אתה עשוי לגלות שאחרים בהכשרה התחילו תוכניות, עבדו בהגדרות ייעודיות, מצאו הזדמנויות עבודה מעניינות או שיש להם אנשי קשר מועילים להמשך עבודתך. ”

 

אם אתה מטפל בעיסוי המעוניין להמשיך בהסמכה ובמומחיות זו, או אם אתה לקוח שמחפש מידע נוסף כיצד לבחור את העיסוי האונקולוגי המתאים לצרכים שלך, עיין במקורות שלהלן למידע נוסף מידע.

 

Request a 2019-2020 Catalog

 


 

הבלוג הזה אוצר מתוך מאמר מאת בנימין מקדונלד (מאסמיו) עבור Sohnen-Moe Associates, Inc ופורסם ב- 10 בפברואר 2014 והופיע כאן .

 

 

מקורות:

 

 

Tracy Walton & Associates: http://www.tracywalton.com
האגודה לעיסוי אונקולוגי: http://s4om.org
האגודה האמריקאית לסרטן: http://www.cancer.org
טיפול בעיסוי מגדלור: http://www.lighthold.org/ [19459003 ]

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email