עיסוי ספורטאים – תחזוק הגוף והפגת מתחים

עיסוי ספורטאים

ספורטאים רבים נעזרים בשירותי עיסוי ממתחמי ספא שונים על מנת לאושש במהירות את הגוף שלהם בין האימונים, המשחקים והתחרויות השונות וכדי לשמור על הגוף לאורך זמן. חייהם של הספורטאים עמוסים באימונים, כאשר אימונים אלה והעומס בהם הולך ועולה לאורך השנה על מנת לשפר ביצועים ובכך למעשה הספורטאים לוקחים את הגוף שלהם אל קצה גבול היכולת כדי להגיע בכל שנה מעט גבוה יותר ביכולות שלהם. לאורך השנה עם העלייה בעומס צריכה להיות גם ירידה המקלה על הגוף ומפחיתה את הסיכון לפציעות. כך למשל בקבוצות כדורסל/כדורגל מקצועניות תוכלו לראות שיש בכל שנה פגרה של חודש-חודשיים כדי שהשחקנים יוכלו לנוח, כמו גם החזרה לשגרה שלאחר מכן הנה הדרגתית.

עיסוי ספורטאים – החובות של ספורטאי ברמה הגופנית:

לכל ספורט יש חובות שהוא צריך לשמור עליהם על מנת לשמור על הגוף שלו, להימנע מפציעות שעשויות לפגוע לו בקריירה ובכלל בגוף וכמובן לעבוד עם עצמו גם מבחינה מנטלית כיוון שגם לחצים ועומסים נפשיים עשויים לצבור כימיקלים לא טובים בגוף שיכולים להסב לו נזק. תזונה נכונה, אימונים בעומסים נכונים, עיסוי ספורטאים שהם צריכים להקפיד עליו ועוד – הם רק חלק מאותן חובות שיש להקפיד עליהן.

מה עשוי לקרות במקרה של עומס יתר?

עומס יתר בספורט גם עבור אנשים המתאמנים בחדר הכושר ללא היגיון ועם עומס גבוה, עשויים למצוא את עצמם סובלים משרירים תפוסים ומכווצים במקרה הטוב ועם פציעה במקרה הגרוע. להמשיך להתאמן למרות שיש פציעה עשוי לגרום לנזק חמור הרבה יותר שאתם לא רוצים להגיע אליו. אם כן, במקרה של עומס יתר יהיה עליכם להפחית את העומס באימונים מעט, לאפשר לגוף יום או יומיים בשבוע למנוחה בין האימונים ולעשות עיסוי ספורטאים מקצועי להפחתת החומצות שנצברו בשרירים ולצורך שחרור השרירים.

כיצד להפחית את הלחץ והעומס עם עיסוי ספורטאים?

העיסוי יכלול תנועות לישה, לחיצות וטפיחות בהתאם לסגנון השוודי המוכר בשילוב טכניקות נוספות כמו עיסוי רקמות עמוק ואחרות. המטרה תהיה להגיע אל עומקן של רקמות השריר ולשחרר את השרירים התפוסים גם אם העומס הוא קל. העיסוי יסייע גם לשיפור זרימת הדם בגוף ולשיפור תפקוד מערכות הגוף השונות מה שיעזור להפחית כאבים, להפחית סיכון לפציעות ומחלות ועוד. כמו כן עיסוי ידוע כטיפול מפיג מתחים ולחצים כך שמדובר בהיבט חיוני נוסף שיש לדאוג לו מלבד ההיבט הגופני.

עיסוי ספורטאים – כיצד עיסוי יכול לעזור במקרה של פציעה?

פציעה יכולה להיות דבר מאוד לא נעים אולם גם זה קורה, במיוחד עבור ספורטאים שנמצאים בסיכון גבוה של פציעות בשל אימונים מרובים ועומס. בסוגים מסוימים של פציעות ניתן להיעזר בעיסוי ספורטאים מקצועי על מנת להאיץ את תהליך ההחלמה מהפציעה. אין זה אומר שזו טכניקת הריפוי היחידה שיש לנקוט אך היא בהחלט עוזרת. ישנן פציעות כמובן שצריך לתת למקום פשוט לנוח ו/או לבצע את העיסוי בצורה עדינה מאוד והדרגתית.

מה קורה במידה ולא אוכל להגיע פיזית אל מכון הספא?

לעתים פציעות ספורט או עומס יתר עשויים לפגוע בתפקוד הגוף שלנו עד כדי כך שבקושי נצליח לעמוד וללכת בתוך הבית שלנו. בעיקר במקרים של פציעות המשביתות אותנו ומקשות על התפקוד השוטף שלנו, ישנו שירות מיוחד של עיסוי ספורטאים עד הבית. במסגרת שירות זה אתם מזמינים מעסה מקצועי שיגיע עד אליכם לבצע את העיסוי ולסייע לכם בתהליך השיקום וההחלמה. המעסה יגיע עם מיטת טיפולים מתקפלת וכל הציוד הנדרש כדי לבצע את העיסוי בביתכם כך שאתם לא צריכים לדאוג לגבי הגעה פיזית במקרה של אי יכולת/ניידות במצבכם.

 

סרטון על עיסוי ספורטאים

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס