עיסוי רפואי – הרפואה האלטרנטיבית בעולם המודרני

עיסוי רפואי

אנשים מתייחסים לעיסוי יותר כאל בילוי מפנק אך שוכחים שבבסיסו העיסוי הוא טיפול היכול לטפל בבעיות רפואיות שונות ויש לו יתרונות רבים לגוף ולנפש שלנו. בין היתרונות הגדולים של עיסוי רפואי תוכלו למצוא שחרור שרירים תפוסים, ריפוי דלקות, טיפול בכאבים, שיקום לאחר ניתוח, שחרור אנרגיות שליליות וניקוי רעלים ואפילו חיזוק הגוף והרגעת נשים בהריון.

העלאת המודעות בתחום הרפואה המשלימה

אם יש משהו שאנו שמים לב אליו בשנים האחרונות הוא עלייה במודעות לתחום הרפואה המשלימה. זה כמובן נלווה לעלייה במודעות לשמירה על אורח חיים בריא ושיפור איכות החיים שלנו כבני אדם אולם טוב שיותר אנשים מודעים לנושא. כיום טיפולים קונבנציונליים רבים מוחלפים על ידי טיפולים שונים מתחום הרפואה המשלימה כמו שיאצו, דיקור סיני, רפלקסולוגיה וכמובן עיסויים מסוגים שונים. למעשה, אנשים רבים מעדיפים לשתות היום כמה שפחות כדורים כימיים ולחפש אלטרנטיבות אחרות לטיפול בגוף ובנפש.

במה מטפל העיסוי הרפואי?

העיסוי הרפואי הוא בעל סגולות רבות עבור האדם. העיסוי עצמו כולל מגע אשר חיוני לנו כבני אדם ואנו מחפשים אותו וזקוקים לו. על כל הוא יוצר תהליכים שונים בגוף המשפרים את ההרגשה שלנו, מנקים את האנרגיות השליליות ועוזרים במילוי האנרגיות החיוביות. כמו כן עיסויים מסוגים שונים עוזרים לשחרור חומצות המצטברות בשרירים ומונעות מהם לתפקד כמו שצריך וכן מזרימות את הדם בצורה תקנית יותר בגוף מה שעוזר למערכות רבות אחרות. ספורטאים רבים עושים עיסוי רפואי לעתים קרובות בהתאם לעומס האימונים שלהם וזאת כדי לאושש במהירות את הגוף בין האימונים, המשחקים והתחרויות וכמובן כדי להפחית את הסיכון לפציעות שיגרמו מעומס יתר על הגוף.

עיסוי רפואי לצורך טיפול בדלקת

דלקת היא בעצם תופעה שנגרמת כאשר הגוף שלנו נלחם בפציעות וזיהומים שונים. היא נחשבת לדבר טוב ברמה הגופנית כיוון שאינה מאפשרת לפציעות או לזיהומים הללו להכניע אותנו ולגרום לנזק גדול יותר, אך גורמת לכאבים אותם אנו חשים בזמן הדלקת וזה לא נעים כל כך. בדרך כלל ניתן לתת לאזור לנוח או לשים קרח ולעתים תידרשו גם במריחת משחה מסוימת. מריחת המשחה ביחד עם עיסוי רפואי קל במקום הדלקת יעזור משמעותית להפחית את הכאבים.

עיסוי רפואי לאישה בהיריון – האם זה כדאי?

זה נכון שגוף האישה בזמן ההיריון הוא דבר עדין שצריך לשמור עליו ולא להתעסק אתו יותר מדי ובהחלט ב4 חודשים הראשונים של ההיריון לא מומלץ לשלב מסאז' לאישה בהיריון. עם זאת, בדיוק כשם שאישה בהיריון מתפקדת בעבודה ובעבודות הבית באופן כמעט רגיל כך גם בהחלט ניתן לאפשר לאישה לקבל עיסוי רפואי מקצועי המותאם לגוף הריוני. כמובן שהעיסוי הוא שונה מעיסוי רגיל וחשוב שהמטפל יהיה בעל הסמכה מקצועית לנושא זה של היריון ועיסוי בהיריון. חשוב להבין שבמהלך ההיריון האישה סובלת משינויים רבים בגופה ומכאבים רבים במקומות שונים בגוף, כולל כאבי ראש, גב, רגליים, בצקות, כתפיים, צוואר ועוד. השרירים מתכווצים ולעתים יש גם כאבים בידיים. ככל שההיריון מתקדם כך חשוב יותר לבצע עיסויים כטיפול רפואי מקל שיעזרו בהפחתת הכאבים והרגעת האישה ההריונית.

עיסוי רפואי לטיפולים בפציעות:

פציעות יכולות לקרות לנו גם כאשר אנו עושים ספורט וגם בשל מכה או חבלה שחטפנו. טיפול בפציעות משתנה בהתאם לסוג הפציעה ובכל מקרה כדאי להיוועץ עם הרופא שלכם לגבי סוג הטיפול. במקרים רבים עיסוי יכול מאוד לעזור לטפל בפציעות ולסייע בתהליך ההחלמה. כך למשל במקרה של כאבי שרירים, טראומות פיזיות כאלה ואחרות, שרירים מכווצים, ועוד. כמו כן גם בהתאוששות לאחר ניתוחים נהוג להשתמש בעיסוי כדרך להתאוששות מהירה יותר של הגוף.

 

סרטון על עיסוי רפואי

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס