עיסוי מקצועי


עיסוי מקצועי

קרה לכם שחטפתם מכה ביד או ברגל למשל ומיד התחלתם לעסות את המקום בעדינות כדי להפחית על הכאבים? אם עיסוי לא היה מסייע להפחתת הכאבים הללו או ידוע בסגולות הטיפול שלו הרי שלא הייתם עושים את מה שאתם עושים. זהו כבר אינסטינקט בסיסי שלנו מיד לעסות את המקום הפגוע על מנת להפחית על הכאבים. עיסוי מקצועי לעומת עיסוי חובבני הוא בכל יכולות גדולות יותר לשיפור מצבנו הבריאותי הפיזי וגם הנפשי. אך כיצד מבדילים בין עיסוי מקצועי לחובבני?

כיצד מבדילים בין עיסוי מקצועי לחובבני?

אם יצאתם בתחושה טובה מהמסאז' ואתם מרגישים טוב יותר עם הגוף שלכם ועם האנרגיות שלכם – כנראה שעברתם עיסוי מקצועי וכדאי לחזור לאותו מקום לעיסויים נוספים בהמשך. עיסוי מקצועי מתאפיין בתוצאות שהוא מספק. כמובן שהתחושות יכולות להשתנות גם בין אדם אחד לאחר עבור אותו מסאז' שהוא מקבל בדיוק – ולכן זה נתון לשיקולכם אם העיסוי באותו המקום סיפק אתכם. דבר אחד בטוח – אתם לא יכולים לצאת מהמסאז' באותה תחושה של עומס שנכנסתם אליו כיוון שאז העיסוי כנראה היה משהו חובבני כדי לגרום לכם ליהנות ולא מעבר לכך. עיסוי מקצועי יטיב עמכם גופנית ונפשית, הן מבחינת שחרור השרירים, הן מבחינת הקלה על כאבים וכמובן גם עבור הפחתת לחצים נפשיים הפוגעים בתפקוד שלנו גם כן.

עיסוי מקצועי – הכשרת המעסה:

להכשרת המעסה יש משקל רב ברמת המסאז' שתקבלו. עיסוי מקצועי צריך להיעשות בראש ובראשונה על ידי מעסה מקצועי. המעסה צריך לעבור הכשרה מקצועית דרך לימודים במוסד בכיר ומוכר. ישנם מכוני ספא המעוניינים לחסוך בעלויות למעסים מקצועיים ולכן מעסיקים כל אדם המעוניין לעבוד כמעסה ועושים לו הכשרה במקום על ידי מעסה אחר שמלמד אותו כיצד לבצע את המסאז'. לצערנו הרב מעסה כזה רק לומד כמה תנועות עיסוי אך אינו בקיא בגוף האדם, במבנה הגוף, בבעיות בריאותיות שעשויות להיפגע במקרה של עיסוי לא נכון וכיצד לטפל במטופל עם בעיות רפואיות כאלה ואחרות.

עיסוי לא מקצועי עשוי לגרום נזק לגוף המטופל:

עיסוי לא מקצועי עשוי לגרום לכם נזק רב לגוף ולבריאות. במקרה הטוב אתם לא תפיקו את המירב מהעיסוי שתקבלו ובמקרה הגרוע אתם עשויים להזיק לגוף שלכם. מעסה שילחץ חזק מדי על גוף המטופל עשוי לגרום לו לבעיות גב, מעשה שלא יתחשב במגבלה פיזית כזו או אחרת של המטופל עשויה להזיק לו אף יותר. כך למשל מטופל שיש לו פריקות חוזרות של הכתף, צריך להכיר את מבנה העצמות בגוף האדם וכיצד להתנהל עם אותה כתף בסכנת פריקה. הלחיצות צריכות להיות עדינות יותר ולא כל תנועה תתאפשר עם אותה יד של הכתף הפרוקה.

עיסוי מקצועי – חכמת ההמונים בבחירת ספא מומלץ:

אחת הדרכים לדעת האם העיסוי בספא מסוים הוא מקצועי היא לקרוא את התגובות השונות עליו. פידבקים על המכון תוכלו למצוא ברשתות החברתיות, בגוגל מיי ביזנס ובאינדקסים נוספים שבהם מופיע האתר (אנו אף פעם לא ממליצים להסתמך רק על התגובות שבית העסק מציג באתר שלו כי אלה יכולות להיות גם מפוברקות). על פי התגובות תוכלו לראות את ההתרשמות של אחרים מהמקום ומהחוויה שלהם במקום. התייחסו גם לביקורות החיוביות וגם לשליליות. בין הביקורות החיוביות בדקו האם כולם מדברים רק על כמה כיף היה להם או שהעיסוי גם תרם להם ברמה הפיזית והנפשית ולפי כך תדעו כמה הוא מקצועי ואיכותי. חכמת ההמונים משחקת תפקיד חשוב באיסוף מידע בכל תחום ויכולה לעזור לכם גם בבחינת ספא מומלץ באזורכם.

 

סרטון על עיסוי מקצועי

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס