עיסוי שוודי הוליסטי – דגש על שיפור זרימת הדם בגוף

עיסוי שוודי הוליסטיאחד הטיפולים הפופולריים ביותר בכל מתחם ספא, מועדוני ספורט, מרכזי בילוי וטיפול הוליסטיים – הוא העיסוי השוודי. עיסוי שוודי הוליסטי הוא עיסוי ששם דגש על שיפור זרימת הדם בגוף אך לא רק. הוא מטפל בכל מערכות הגוף ומתבסס על עיסוי ולישה של רקמות העור, השרירים והגידים. על כן הוא מסייע הן בשיפור התפקוד הפיזי וכמובן גם במישור הנפשי והרוחני בהרגעת הגוף והנפש, הפגת מתחים ולחצים ועוד.

אופן העיסוי:

המעסה עושה שימוש בטכניקות עיסוי שלמד בהכשרתו הכוללו מספר סגנונות ויסודות, החל מליטוף, דרך עיסוי רקמות עמוק, לחיצות, רטט של הגוף, חיכוך והקשות. כל אלה ביחד מייצרים את טיפול העיסוי המושלם עבור המטופל כך שאנשים צורכים את הטיפול אחת לפרק זמן מסוים כדי להירגע, אחרים כדי לצבור אנרגיות מחודשות, אחרים כדי לשחרר את הגוף והשרירים ואילו חלק מהאנשים כדי להתאושש מהר יותר מפציעות. המעסה יעשה שימוש בשמנים מיוחדים מחוממים כמו שמן שומשום ו/או שמן שקדים בדרך כלל ויעשה את כל חלקי גופו של המטופל. המעסה יתעמק יותר בגב המטופל ואזור הרגליים והשוקיים אך יגיע גם לשכמות, לצוואר, כפות הרגליים ואצל הגברים גם אזור החזה לעתים.

יתרונות העיסוי שוודי הוליסטי:

  • החייאת הגוף על ידי אנרגיות מחודשות – אחד היתרונות הבולטים של עיסוי שוודי הוליסטי הוא היכולת להעלים אנרגיות שליליות ולהזרים אנרגיות חיוביות לגוף שלנו. הגוף שלנו הוא כמו בטרייה שצריך להטעין אותה בכל פעם מחדש ועיסוי שוודי הוא אחת מטכניקות הריפוי שעוזרות לעשות זאת.
  • מתחים ולחצים – כולנו צוברים כאלה במהלך כל יום, שבוע וחודש. לאחר זמן מה אנו עשויים להתפוצץ על אנשים שיקרים לנו בלי כוונה לפגוע בהם וזאת רק משום שאיננו יכולים כבר להכיל את הכול. העיסוי יתרום להפגת המתחים והלחצים הללו.
  • העיסוי יסייע בשחרור שרירים תפוסים על ידי שחרור החומצות שהצטברו בשרירים בשל עומס פיזי.
  • העיסוי מסייע בניקוי רעלים של הגוף ועל ידי כך משפר את ההרגשה הכללית והגופנית שלנו.
  • שיפור זרימת הדם בגוף מסייעת להעביר דם וחמצן לכלל חלקי הגוף מה שמאפשר לכל מערכות הגוף לבצע את תפקידן בצורה תקינה יותר.
  • מסייע בהפחתת כאבי ראש וכאבים פיזיים כמו כאב גב תחתון, מפרקים, ידיים, רגליים ועוד.
  • עוזר לשיקום מואץ יותר של הגוף מפציעות שונות והגבלות תפקודיות.

לימודי עיסוי שוודי הוליסטי:

למעסה ישנה אחראיות עצומה עבור כל מטופל. המטופל שוכב שם וכביכול מפקיר את גופו ובריאותו בידי המטפל. המטפל צריך לעבור הכשרה מקצועית והסמכה ממוסד המוכר על ידי איגוד מקצועות העיסוי בישראל. בין היתר ילמד המעסה את תורת העיסוי, טכניקות עיסוי שונות, את העיסוי השוודי ההוליסטי כמובן, היגיינה, אתיקה מקצועית, פיזיולוגיה וגוף האדם, מודעות גופנים ועוד. ישנם מקומות המספקים גם לימודי התפתחות אישית ולימודים מתקדמים נוספים עבור כל מטפל כדי שיגיע אל הטיפול ממקום נכון.

מתי תצטרכו עיסוי שוודי הוליסטי?

ישנם אנשים המגיעים לעשות עיסוי כטיפול מונע. כלומר להפחית לחצים ומתחים הנאגרים אצלם אפילו אם אינם מרגישים אותם יותר מדי ודואגים להעלים אותם מהר מאוד לפני שהם מתפרצים החוצה בצורה של כעס ופגיעה באנשים הסובבים אתכם או בקבלת החלטות לא נכונות בחייכם שנובעות מלחץ. ישנם אנשים העוסקים בספורט מספר פעמים בשבוע והגוף שלהם צובר עומסים פיזיים שכן עיסוי שוודי הוליסטי מסייע בשחרור השרירים והפחתת הכאבים בגוף ובהחלט מומלץ אחת לחודש כדי להפחית את הסיכון לפציעות ועומס יתר על השרירים. לבסוף, ישנם אנשים שבאים למכון הספא ליום כיף, כבילוי, והעיסוי הוא חלק מיום הכיף שלהם במתחם. גם כן מומלץ בהחלט.  

סרטון על עיסוי שוודי הוליסטי

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס